Szyjemy Plecak Skórzany

Marzy się Tobie, skórzany wykonany metodami rzemieślniczymi plecak? W takim razie ten artykuł jest dokładnie dla Ciebie! Zaprezentuję Tobie przykłady wykonanych ręcznie plecaków, których surowcem jest gruba naturalna skóra bydlęca.

Plecak damski ze skóry naturalnej licowej

Przykład jak szyć plecak skórzany ręcznie – zdjęcie pochodzi z serwisu Brytyjka.pl.

Powyższy model damskiego plecaka skórzanego znalazłem na stronie dystrybutora – Brytyjka.pl. Nie jest to producent tych plecaków, bowiem wykonane są one przez „Belveder Polska”. Jest to niewielka szwalnia, zlokalizowana w mieście Połczyn Zdrój. Zajmują się tam zarówno wstępną obróbką skóry przed przygotowaniem do szycie, jak i całym procesem produkcyjnym plecaków skórzanych, toreb, saszetek ,portfeli i innej galanterii osobistej.

Jakie narzędzia wykorzystuje się do szycia takiego plecaka skórzanego?Ceny narzędzi kaletniczych:
Pierwszym elementem jest szydło, to w zasadzie podstawowe narzędzie kaletnicze umożliwiające szycie ręcznie w skórze naturalnej. Skóra plecaka ma zasadniczo 1,5-1,8 cm grubości, aby przebić taki materiał potrzebujemy właśnie szydłaCena szydła wynosi od 50-80 zł.
Wybijaki, to przydatne widełki służące równemu nakłuwaniu otworów w skóry plecaków, toreb, czy butów. Cena zestawu 3 wybijaków to ok 60zł.
Młotek kaletniczy, służący wbijaniu wybijaka w skórę.Cena ok 50zł.
Powyższe narzędzia to dopiero podstawa, do tego dochodzą jeszcze inne materiały eksploatacyjne jak np. nici szewskie.

Przykłady plecaków skórzanych – z blogów rzemieślniczych

Warszawa24- to blog poświęcony zainteresowaniom Warszawiaków. Opisuje różne wydarzenia dotyczące miasta Warszawa. Wśród ostatnich artykułów – był artykuł prezentujące polskie plecaki skórzane szyte właśnie w Warszawie.

Jeśli interesujesz się rzemiosłem kaletniczy, i szukasz odpowiedzi na takie pytania:

  • Jak wykonać plecak ze skóry?
  • Czy plecaki ze skóry naturalnej są trwałe?
  • Jaki narzędzie oraz materiały przygotować do szycie plecaka skórzanego?
  • Czy opłaca wykonać plecak skórzany, zamiast kupować gotowca w sklepie?

Przeczytaj koniecznie wpis po lewej z Warszawa24.ovh


Plecaki damskie ze sklepu internetowego z polską galanterią

Jeśli szukasz alternatywy dla klasycznego plecaka podróżnego i chciałabyś podróżować z plecakiem „jak ze starych lat” – to po prawej stronie jest serwis kierowany właśnie do Ciebie. Na Plecakowiec.pl znajdziecie alternatywne plecaki podróżne, które swoim wykonaniem przypominają ekwipunek pierwszych tatarników i alpinistów. Są wykonane ze skóry oraz płótna bawełnianego. Płotno z którego powstały te plecaki jest równie wodoodporne co techniczny poliester 1000D.